Dowiedz się, jak korzystać z unijnej etykiety opon i różnych testów opon

opony letnie

Kupując nowy komplet opon, będziesz potrzebować wielu informacji przed podjęciem decyzji. Niezależnie od tego, czy kupujesz opony letnie, czy zimowe. Jest kilka rzeczy, na których należy się bardziej skupić w przypadku opon letnich, a w przypadku opon zimowych, w których mieszkasz, i sposób ich użytkowania będzie odgrywał kluczową rolę przy wyborze opon. Na niektórych obszarach masz również możliwość wyboru opon na każdą pogodę, które mogą być używane przez cały rok, dzięki czemu możesz wyeliminować konieczność zmiany opon letnich na zimowe.

Istnieje duża różnica między etykietą UE a testami opon, gdzie etykieta UE jest etykietą efektywności energetycznej regulowaną przez UE w celu uproszczenia procesu selekcji przez konsumentów, którzy wybierają urządzenie lub produkt o niskim zużyciu energii. Jeśli chodzi o opony, etykieta pokazuje zużycie paliwa, jeśli chodzi o zużycie benzyny przypisane do opon. Efektywność paliwowa jest związana z oporem toczenia opony, gdzie opony wysokiej jakości mają zwykle mniejszy opór niż tańsze opony o niższej jakości. Wysoki opór toczenia prowadzi również do gromadzenia się ciepła i zużycia opon, więc opony zużywają się szybciej niż opony o niskim oporze. Oprócz informacji o zużyciu paliwa, etykieta pokazuje również zewnętrzny hałas opony i przyczepność na mokrej nawierzchni. Hałas opon można traktować jako miarę komfortu jazdy, a przyczepność na mokrej nawierzchni jest miarą bezpieczeństwa jazdy.

Kiedy używać etykiety UE na oponę

Etykieta UE na opony to świetny sposób, aby uzyskać dobry przegląd i porównać różne opony bez konieczności posiadania dużej wiedzy na ich temat. Świetnie nadają się do opon używanych latem, ponieważ są testowane w warunkach letnich i testują przyczepność na mokrej nawierzchni na ciepłym mokrym asfalcie. Nie nadają się do wyboru opon zimowych, ponieważ nie obejmują niczego związanego z przyczepnością na śniegu lub na lodzie. Nie mierzy się ich również w temperaturach odpowiadających warunkom zimowym, więc patrząc na opory toczenia, opony będą zbyt miękkie w letnich temperaturach, aby dać wiarygodną wartość.

Kiedy stosować testy opon

Jeśli chodzi o testy opon, powinny być przeprowadzane przez niezależnego producenta opon i nie powinny być ukierunkowane na konkretną markę. Zwykle magazyny motoryzacyjne będą to robić zarówno dla lat opon letnich, jak i zimowych. Test będzie musiał odzwierciedlać warunki jazdy, w jakich zwykle jeździsz, oraz typ pojazdu. Dlatego musisz wybrać odpowiedni test opon i znaleźć opony, które wykazują dobre właściwości w Twoich warunkach jazdy.

Wniosek

Zarówno etykieta UE, jak i testy opon pokazują, jak dobre lub złe są niektóre opony. Łącząc je, często możesz wybrać najlepszą oponę do swojego pojazdu i warunków. Po wybraniu kilku dobrych opon z testów opon możesz sprawdzić, jak dobrze radzą sobie pod względem zużycia paliwa i przyczepności na mokrej nawierzchni, a następnie wybrać oponę, w którą powinieneś zainwestować.

Więcej informacji na temat doboru opon na podstawie unijnych etykiet i testów opon można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl