Jak dobre są opony zimowe z kolcami do SUV-a?

opony zimowe

Bardzo ważne jest, aby zainwestować w dobre opony zimowe, jeśli masz duży i ciężki pojazd, taki jak SUV. Bardzo ważna jest dobra przyczepność, aby nie stracić kontroli i nie zjeżdżać ze stromego zbocza podczas jazdy w oblodzonych warunkach. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której dozwolone są opony z kolcami i masz bardzo oblodzone warunki, być może ze względu na życie blisko morza lub dużego jeziora, opony z kolcami zapewnią Ci najlepszą przyczepność.

Używanie opon z kolcami do SUV-ów zamiast opon bez kolców do SUV-ów zapewni Ci nieco dodatkową przyczepność, ponieważ metalowe kolce mogą wbijać się w lód, aby zapewnić dobrą przyczepność. W przeciwnym razie możesz mieć kłopoty, jeśli będziesz musiał jeździć po bardzo oblodzonych ulicach lub nawet doświadczyć nieoczekiwanego czarnego lodu. Utrata kontroli nad dużym SUV-em nie jest przyjemnym doświadczeniem, więc podczas jazdy w warunkach zimowych zawsze musisz mieć odpowiednie opony z homologacją zimową.

Nigdy nie powinieneś próbować jeździć z SUV oponami całorocznymi, nawet jeśli wyglądają na odpowiednie do warunków zimowych, ale ze względu na inną mieszankę gumową zastosowaną w tych oponach, opony staną się twarde i nie będą w stanie zapewnić wystarczającej przyczepności. potrzeba bezpiecznej jazdy. Bieżnik nie jest również zoptymalizowany pod kątem śniegu, lodu lub błota pośniegowego, dlatego przed jazdą w warunkach zimowych zawsze musisz upewnić się, że opony są zatwierdzone do użytku zimowego.

Więcej informacji na temat opon z kolcami SUV można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/