Kiedy wziąć pod uwagę opony z kolcami

opony zimowe

Należy wziąć pod uwagę opony z kolcami, jeśli mieszkasz w okolicy, w której zimą występuje dużo ubitego śniegu i lodu. Dzieje się tak, ponieważ główną zaletą opon z kolcami jest doskonała przyczepność na oblodzonych i twardych zaśnieżonych drogach. Opony z kolcami zapewniają dodatkowy poziom przyczepności, ponieważ nie tylko oddziałują na stan nawierzchni drogi; ćwieki przenikają zamarznięte opady i wbijają się jak miniaturowe kotwice.

Mają również wiele sensu, jeśli mieszkasz na obszarze o długich zimach, takich jak Alaska lub w którymkolwiek z siedmiu stanów, które pozwalają na nieograniczone korzystanie z opon z kolcami. Opony z kolcami nie są dozwolone we wszystkich stanach, w rzeczywistości jest tylko 7 stanów w Stanach Zjednoczonych, które zezwalają na stosowanie opon z kolcami bez ograniczeń, w rzeczywistości są one zabronione w 11 stanach, a inne stany zezwalają na stosowanie ograniczeń dotyczących dat. Nawet w Stanach, w których dozwolone są opony z kolcami, bardzo ważna jest wymiana opon zimowych po zimie.

W 7 stanach, w których opony z kolcami są dozwolone bez ograniczeń, opony z kolcami pozostają najlepszym rozwiązaniem w trudnych warunkach zimowych. Kołki wbijają się w śnieg i lód jak miniaturowe kotwice, zapewniając doskonałą przyczepność i przyczepność. Kiedy przyspieszasz, hamujesz lub skręcasz na lodzie na oponach z kolcami, będziesz mieć połączoną zaletę mieszanki zimowej i kolców wbijających się w lód, co poprawi przyczepność i reakcję na prowadzenie. Obszary, w których często występują nagłe zmiany warunków pogodowych, które często wymagają łańcuchów, to również obszar, w którym opony z kolcami są prawdziwą zaletą. Obszary z pasmami górskimi często doświadczają lodu i twardego śniegu, ponieważ słońce nie dociera do drogi z cieniowaniem od gór.

Generalnie opony zimowe powinny być używane, gdy temperatura spada poniżej 45 stopni Fahrenheita, jednak równie ważne jest zdejmowanie ich po sezonie zimowym. Istnieje kilka powodów, dla których opony z kolcami nie mogą być używane w innych porach roku niż zima. Przede wszystkim nie są przeznaczone do konsekwentnej jazdy po ciepłym asfalcie, ponieważ mogą powodować znaczne uszkodzenia zarówno elastycznej, jak i sztywnej nawierzchni. Opony tworzą koleiny, które wypełniają się wodą i lodem, tworząc rozpryski i aquaplaning. Przeprowadzono wiele badań dotyczących skutków zużycia nawierzchni przez opony z kolcami, które w rzeczywistości doprowadziły do ​​wprowadzenia zakazu opon z kolcami w niektórych stanach. Ponadto opony zimowe nie są przeznaczone do użytku w cieplejsze dni, ponieważ bardziej miękka mieszanka gumy nagrzewa się i nie jest w stanie odpowiednio przyczepić się do drogi, co wydłuża drogę hamowania.

Jeśli mieszkasz na obszarze o surowej zimowej pogodzie z dużą ilością ubitego śniegu i lodu, gdzie dozwolone są opony z kolcami, to opony z kolcami mogą być prawdziwą zaletą. Zapewniają najlepszą przyczepność i trakcję ze wszystkich opon zimowych. Jeśli mieszkasz na takim obszarze, możesz rozważyć inwestycję w drugi zestaw kół, aby zmiana opon letnich była wygodniejsza.

Więcej informacji na temat opon z kolcami można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/