Neustálá debata mezi pneumatikami s hroty a bez nich

zimni pneumatiky

V zemích, které mají skutečné zimy a vyžadují použití zimních pneumatik pro bezpečnou jízdu nebo kvůli místní legislativě a kde se prodávají obě varianty, bude debata o tom, která varianta pneumatik je nejlepší, pokračovat. Během jízdy v zimních podmínkách byste měli používat zimní pneumatiky, abyste zvýšili bezpečnost. Klíčem je zajistit, abyste si koupili prémiové pneumatiky, které mají gumovou směs optimalizovanou pro drsné zimní podmínky a zůstanou hbité i při velmi nízkých teplotách. Pokud si vybíráte mezi pneumatikami s hroty nebo pneumatikami bez hrotů, měly by mít obě při výběru dobrou kvalitu.

Pokud si vyberete mezi prémiovými pneumatikami s hroty a pneumatikami bez hrotů, nebude rozdíl tak velký. Hlavní rozdíl je samozřejmě v tom, že pneumatiky s hroty mají kovové hroty, které vyčnívají z běhounu. V zemích, kde jsou povoleny pneumatiky s hroty, což jsou všechny země v Evropě kromě Německa a Polska, je jejich používání stále omezeno na zimní měsíce, kde se mohou objevit drsné podmínky. Během druhého období roku jsou často zakázány. Pneumatiky bez hrotů nemají žádná omezení a lze je volně používat v kterékoli zemi v Evropě. Přestože by se měly používat pouze v zimním období, neexistuje žádná legislativa, která by omezovala jejich používání po zbytek roku.

I když by pneumatiky bez hrotů mohly být použity z právního hlediska, neměly by se používat během letní sezóny. Mají gumovou směs optimalizovanou pro nízké teploty a běhoun zaměřený na led, sníh a rozbředlý sníh. Když s nimi budete jezdit v teplém počasí, opotřebení bude velmi vysoké a některé speciální vlastnosti běhounu se opotřebovávají a později v zimních podmínkách sníží svůj výkon. Pokud chcete mít pneumatiky, které můžete používat po celý rok, jsou k dispozici zimní celoroční pneumatiky, které mají dvojitý dezén, který zvládne zimní i letní počasí s dobrým výkonem a bezpečností.

Pneumatiky bez hrotů se budou spoléhat na to, že jeho běhoun a směs vytvoří dostatečné tření, protože nemají hroty. Do směsi budou přidány uchopovací částice a oxid křemičitý, aby byla zajištěna dobrá přilnavost, a budou mít inovace v běhounu, které mohou vytvořit téměř stejnou přilnavost na ledu jako pneumatiky s hroty a na sněhu a rozbředlém sněhu budou stejně dobré.

Pokud žijete v oblastech, které mají velmi ledové zimní podmínky, měli byste zvážit pneumatiky s hroty. Pokud nemáte příliš zledovatělé podmínky, pravděpodobně to zvládnete s pneumatikami bez hrotů, které vám poskytnou větší flexibilitu z hlediska geografických i časových omezení.

Pokud nemáte tuhou zimu, můžete dokonce zvážit některé zimní celoroční pneumatiky, které vám poskytnou ještě větší flexibilitu a pohodlí. Všechny tři možnosti vám během jízdy poskytnou dobrý výkon v kombinaci se skvělým bezpečnostním profilem.

Další informace o výběru pneumatik s hroty nebo bez hrotů naleznete na: www.nokiantyres.cz