Opony całoroczne do użytku przez cały rok

opony

Opony całoroczne przeznaczone są do użytku całorocznego. Dzieje się tak, ponieważ posiadają symbol „Płatek śniegu w Trzech Szczytach”, oznaczający ich zatwierdzone użycie w surowych warunkach zimowych. Jest to prawdziwa zaleta, ponieważ nie będziesz musiał zmieniać opon na zimowe, gdy nadejdzie sezon zimowy, ale także brak konieczności wymiany opon zimowych, gdy nadejdzie wiosna, daje właścicielom opon całorocznych prawdziwą przewagę. Wadą opon całorocznych jest jednak bardziej agresywny blok bieżnika, który może powodować większy opór toczenia w porównaniu z oponami letnimi, więc jeśli na obszarze, w którym mieszkasz, przez cały rok panuje łagodny klimat, lepiej byłoby, gdybyś miał opony letnie.

Jeśli mieszkasz na obszarze o nieprzewidywalnych zimach, nie ma wątpliwości, że elastyczność opon całorocznych jest dużą zaletą, ponieważ będziesz gotowy na każdą pogodę o każdej porze. Żadnego drugiego zgadywania, kiedy zmienić opony zimowe lub je zdjąć, co może być naprawdę trudne, ponieważ zima nie nadchodzi w zaplanowanym terminie. Dzięki wielu postępom technologicznym ostatnich lat opony całoroczne z łatwością radzą sobie ze śniegiem i lodem. Ponadto główną zaletą opon całorocznych w porównaniu z oponami zimowymi jest możliwość ich użytkowania przez cały rok. Jest to ogromna zaleta, zwłaszcza jeśli mieszkasz w okolicy o nieprzewidywalnej pogodzie. Nawet gdy temperatura spadnie poniżej zera, opona całoroczna nadal będzie w stanie zachować doskonałą przyczepność na powierzchni, z którą się styka.

Na rynku jest wiele dobrej jakości opon całorocznych, takich jak opony całoroczne Nokian Encompass AW01. Opony te zapewniają całoroczne bezpieczeństwo w każdych warunkach. Pozwalając na niezawodną przyczepność przez cały rok, bez względu na prognozę, od letnich upałów, wiosennych deszczy oraz zimowego śniegu i lodu, opony te są przygotowane na to wszystko z dodatkową ochroną przed dziurami i innymi zagrożeniami na drodze dzięki osadzonym mocnym włóknom aramidowym. w boku opony. Dzięki ulepszeniom w mieszance gumowej i konstrukcji bieżnika opony te zachowują się równie dobrze na mokrych, zaśnieżonych i oblodzonych drogach, jak na suchym asfalcie, z dodatkową korzyścią w postaci mocnych ścian bocznych „Aramid”. Ponadto opony te są objęte gwarancją na bieżnik 60000 mil.

Opony całoroczne naprawdę mają znaczną przewagę nad dedykowanymi oponami zimowymi, ponieważ całkowicie eliminują konieczność wymiany opon, co z kolei zapewnia spokój, ponieważ nagłe zmiany warunków pogodowych mogą być dość niepokojące. Z drugiej strony, jeśli w okolicy, w której mieszkasz, nie panuje trudna zima, lepszym wyborem byłyby opony letnie. Opony letnie zapewniają niższe opory toczenia niż opony całoroczne, więc jeśli nie potrzebujesz oceny warunków śniegowych w trudnych warunkach, będą one preferowanym wyborem. Z nowymi mieszankami gumowymi zapewniającymi dłuższą żywotność bieżnika przy zachowaniu doskonałej przyczepności

Więcej informacji na temat opon całorocznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/