Opony całoroczne uczynią Twój SUV bardziej wszechstronnym

opony letnie

Kupując opony całoroczne do SUV-a, sprawisz, że SUV będzie bardziej wszechstronny, ponieważ będzie gotowy na wszystkie warunki pogodowe. Nie musisz się martwić, czy temperatura spadnie poniżej zera, czy jest słonecznie i ciepło. To samo dotyczy sytuacji, gdy jest to śnieg i lód lub po prostu suchy ciepły asfalt. Jest to opona hybrydowa, która łączy w sobie najlepsze cechy opon letnich i zimowych. Możesz uzyskać lepsze osiągi z opony letniej latem i opony zimowej zimą, ale pozwala to być bardziej elastycznym, ponieważ chroni Cię przez cały rok.

To zdecydowanie świetna opcja, jeśli mieszkasz w okolicy, w której nie ma najbardziej ekstremalnej zimowej pogody. Jest świetny na obszary, w których od czasu do czasu pojawia się zima, ale nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy. To sprawia, że ​​wymiana opon jest trudniejsza do zaplanowania. Ponieważ nie chcesz utknąć z kompletem opon letnich w swoim SUV-ie i znajdujesz się w prawdziwych warunkach zimowych, opony letnie nie będą w stanie zapewnić Ci właściwości, których będziesz potrzebować do bezpiecznej jazdy swoim SUV-em.

SUV opony zimowe są dostępne zarówno w wersji z kolcami, jak i bez kolców, ale opony z kolcami nie są legalne do użytku w Polsce i Niemczech, więc jeśli mieszkasz w Europie Środkowej, opony z kolcami prawdopodobnie nie są najlepszym wyborem. To pozostawia ci opony bez kolców. Różnica między oponami zimowymi bez kolców a oponami całorocznymi polega na tym, że oba radzą sobie w warunkach zimowych. Mimo że oba nie mają żadnych kolców, nadal nie powinieneś używać zimowych opon bez kolców latem, ponieważ po przekroczeniu 7 stopni Celsjusza zaczną się zużywać szybciej niż powinny. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są opony całoroczne.

Najlepiej, jeśli opony SUV powinny mieć również ścianki boczne wzmocnione aramidem, które zapobiegają pękaniu opon przez kamienie, ostre przedmioty, a nawet krawężnik podczas parkowania. Dzięki temu SUV będzie bardziej wszechstronny, a także będziesz mógł wyjść na otwarty teren i wypróbować jazdę terenową bez martwienia się o opony.

W przypadku opon całorocznych należy je obrócić, aby wyrównać różnice w zużyciu opon przednich i tylnych. Ponieważ nie używasz naprzemiennie opon letnich i zimowych, w takich przypadkach opony nie są obracane. Mając elektryczny SUV lub hybrydę, musisz częściej obracać opony, ponieważ zużycie jest większe. Kupując opony, upewnij się, że opór toczenia jest niski, ponieważ zmniejsza to zużycie. Również upewnienie się, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe, obniży zużycie, ponieważ niskie ciśnienie w oponach naprawdę zwiększa zużycie opon, a opony będą się zużywać szybciej. Ponieważ zawsze chcesz dążyć do zakupu pełnego kompletu opon, obróć opony tak, aby po osiągnięciu poziomu 4 mm było to samo na wszystkich czterech oponach dzięki rotacji.

Więcej informacji na temat opon całorocznych do SUV-ów można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/