Opony, które pozwolą Twojemu potężnemu SUV-owi osiągnąć sukces

opony letnie

Dobry zestaw uzupełniający SUV-a ma kluczowe znaczenie dla osiągów. Jeśli masz mocnego SUV-a, będziesz musiał kupić opony, które wytrzymają dodatkowy ciężar i będą miały osiągi dorównujące mocnemu SUV-owi. Nokian Powerproof to letnie opony do SUV-ów, które mają odpowiadać temu twierdzeniu. Są to tak zwane opony premium Ultra High Performance (UHP). Zapewniają wszystko, czego oczekujesz od opon premium, na przykład doskonałą kontrolę i stabilność nawet przy dużych prędkościach, umożliwiając kontrolowaną zmianę pasa ruchu i nagłe hamowanie.

Podobnie jak w przypadku całej gamy opon SUV od Nokia Tyres, ściany boczne są wzmocnione technologią aramidowych ścian bocznych, aby zapewnić ochronę przed ostrymi przedmiotami i kamieniami podczas jazdy w terenie, a także krawężnikami podczas parkowania. Mimo że te opony są bardziej do jazdy autostradowej i miejskiej niż do jazdy terenowej, warto zainwestować w zestaw Nokian Rockproof, czyli najlepszą oponę do jazdy w terenie. A jeśli jest to zwykła jazda w terenie, możesz wybrać zestaw Nokian Rotiiva AT lub Nokian Rotiiva AT plus.

Jeśli chodzi o SUV opony letnie, to jeśli planujesz jeździć w warunkach zimowych, nadal musisz używać opon, które są zatwierdzone do użytku zimowego. Będziesz potrzebować opon SUV z homologacją zimową, czyli opon zimowych do SUV-ów i niektórych opon SUV na każdą pogodę. Mimo że opony SUV tego kalibru będą wyglądać na bardzo wytrzymałe i dlatego poradzą sobie w każdych warunkach pogodowych i drogowych, nie radzą sobie zbyt dobrze w niskich temperaturach. Nie mają również wzoru bieżnika ukierunkowanego na śnieg, błoto pośniegowe i lód. Wymaga to albo kołków w połączeniu z bieżnikiem, który poradzi sobie ze śniegiem, albo dodatkowych kryształów kriogenicznych, które zapewniają przyczepność na lodzie.

Ponadto te duże i potężne SUV-y są ciężkie i będą musiały mieć bardzo dobrą przyczepność, aby zarówno przyspieszać, jak i zwalniać. Jeśli nie zmienisz opon przed nadejściem zimy, narazisz się na niebezpieczeństwo i powinieneś unikać jazdy. To jest sytuacja, w której wiele osób ponosi porażkę i w końcu uwierzą, że ich SUV poradzi sobie ze śniegiem, a potem skończy się wypadkiem. To proste, jeśli planujesz jeździć w warunkach zimowych, to musisz zdecydować, czy chcesz zamieniać opony na letnie i zimowe, czy wolisz mieć jeden komplet na cały rok.

Posiadanie jednego zestawu na cały rok obniża wydajność i nie będziesz mógł używać Nokian Powerproof latem, a zamiast tego będziesz musiał użyć Nokian Weatherproof. Jeśli chcesz zachować osiągi, korzystaj z opon Powerproof i połącz je z dobrymi oponami zimowymi o wysokich osiągach, takimi jak Nokian WR SUV 4. To zapewnia najlepsze osiągi przez cały rok.

Więcej informacji na temat opon SUV klasy premium Nokian Tyres, Nokian Powerproof, można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl