Opony na każdą pogodę zwiększają elastyczność podczas całorocznej jazdy

opony zimowe

Używając opon na każdą pogodę w swoim samochodzie lub SUV-ie, jesteś gotowy na każdą sytuację pogodową. Jeśli wybierzesz opony całoroczne z homologacją zimową, możesz używać tego samego kompletu opon przez cały rok. Dzięki temu nie musisz martwić się o zmianę opon z letnich na zimowe.

Dodatkowa elastyczność zapewnia dobre bezpieczeństwo bez konieczności używania dwóch kompletów opon, kompletu opon zimowych i kompletu opon letnich. Oszczędza to początkowe koszty inwestycyjne, kupując tylko jeden zestaw zamiast dwóch i nie musisz się martwić o przechowywanie drugiego zestawu, gdy nie jest używany.

Ponieważ nie zmieniasz opon letnich i zimowych, ważne jest, aby zmierzyć różnicę w zużyciu opon przednich i tylnych, aby można było obracać opony, aby wyrównać różnice. Zwykle robi się to przy zmianie opon letnich na zimowe. Obrót należy wykonać przy różnicy 2-3 mm.

Zwiększyłeś bezpieczeństwo, wiedząc, że zawsze masz opony, które są dobre na każde warunki pogodowe i zawsze można jeździć bezpiecznie. Nie musisz też martwić się, kiedy zmienić opony lub spóźnić się ze zmianą. Zawsze jesteś w złej sytuacji, jeśli spadnie śnieg, podczas gdy nadal masz opony letnie w samochodzie.

Fakt, że opony na każdą pogodę zapewniają dobrą przyczepność i kontrolę zarówno zimą, jak i latem, sprawia, że ​​są one bardzo dobrą i bezpieczną opcją dla kierowców, którzy mieszkają na obszarach bez długich zim i nie chcą przeszkadzać. ze zmianą opon w ciągu roku. Jest to o wiele lepsza i bezpieczniejsza opcja niż jazda na zwykłych oponach letnich przez cały rok, jeśli zdarzają się okazjonalne zimowe dni.

Więcej informacji na temat dodatkowej elastyczności w przypadku opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl